22 stycznia 2012

Aplikacja reczna z freezer papierem

Aplikacja ręczna czy maszynowa zawsze mnie interesowała ,dawno temu pierwsze aplikacje zaczęłam przyszywać maszyna ściegiem atłaskowym, kiedy zaczęłam przygodę z patchworkiem  zaczęłam przyszywać aplikacje ręcznie jednym ze  sposobów pokazałam już parę lat temu na moim pierwszym blogu w bloxie klik klik jeszcze wtedy niezbyt mi to wychodziło ale bardzo lubię ten sposób z flizelina .  Dziś chce Wam pokazać inny sposób który pomaga przy ręcznej aplikacji z papierem o nazwie Freezer Paper. Jest to papier na którym jedna strona jest powleczona jakby klejem dosyć lekkim wiec możemy go przykleić żelazkiem do materiału i dosyć łatwo oderwać .


  pierwsza rzeczą jak robimy to kładziemy papier na wzór który chcemy odrysować i strona z klejem znajduje się pod spodem . 

 wiec odrysowałam wszystkie potrzebne elementy i nakleiłam je na materiał.
 aby wiedzieć gdzie mam naszyć wzór tym razem  to co na papierze odrysowałam na materiale .Wiem mało widoczne ale uwierzcie mi na słowo na materiale jest rysunek :-D

       
             wycinam  naklejony wzór zostawiając około 7mm do 1cm.


jak widać nadzielam materiał aby po podwinięciu zapasu lanie mi się rozszedł chodzi o wklęsłe miejsca na wzorze 
 

nałożyłam wzór na   poprzednio odrysowany na materiale miejsce gdzie ma się znajdować i przypięłam szpilkami
 do przyszycia elementu powinno sie dobrac jak najbardziej podobny kolor aplikacji nie tła tylko aplikacji.

 i zaczynamy przyszywać aplikacje

 przyszywając aplikacje podwijam materiał do środka igłą i właśnie freezer papier bardzo mi w tym pomaga bo ładnie trzyma kontury aplikacji.

przyszywanie rożków nie jest łatwe ja to przyszywam zakładając dwa trzy razy materiał do środka tak jak widać na zdjęciu ,trudniej jest  otrzymać rożek w miękkim materiale nie w materiale bardziej ściśniętym w splocie.


 przed zakończeniem przyszycia aplikacji nie doszywamy do końca bo trzeba oczywiście wyjąć papier z środka
 pomagam sobie nożyczkami , ja mam takie nożyczki lekarskimi z ząbkami ,najpierw odklejam papier od materiału
 a potem wyciągam go , czasem możemy przyszyć papier przyszywając aplikacje wiec warto wyciągać go po woli

 i dokańczamy przyszywanie aplikacji
 i tak wygląda przyszyta aplikacja ,przyszywając z freezer papierem materiału w aplikacji jest ciutkę więcej i po wyciągnięciu go  a potem wyprasowaniu materiał zakrywa ręczne szycie
oczywiście można jeszcze inaczej sobie pomóc w przyszywaniu aplikacji po przyklejeniu freezer papieru można dodatkowo jeszcze przyfastrygować element aplikacji tak jak na zdjęciu widać i ten sposób pomaga np.ładnie wyprofilować rożki,nie sadze ze potrzeba tu komentarzy bo pokazuje te same czynności które są wyżej
 przed zakończeniem przyszycia elementu i wyciągnięcia freezer papieru wypruwamy fastryge


 i zakańczamy przyszycie aplikacji
 wiadomo przy gwiazdce jest sporo rożków wiec i tu sobie pomogłam fastryga

 przy wycinaniu gwiazdki nacięłam we wszystkich wklęsłych miejscach


 i przyfastrygowałam na około

i to by było na tyle , mam nadzieje ze pomogę niektórym osobom ,a te co już to znają na pamięć zauważą jakieś niedociągnięcia które będę mogla poprawić jeśli chodzi o   przyszywanie ręcznie aplikacji .

Dziekuje

Te słowa skierowane są do moich wszystkich obserwatorów którzy dołączyli do mojej witryny, dziękuje Wam z całego serca ze zaglądacie do mnie  .