11 listopada 2010

Moje sztuczki i kruczki

Od dawna szyje i szukałam jak najlepszego systemu przenoszenia wzorów czy to wzorów do szycia albo do pikowania  .Jeśli chodzi o szablony ubrań najlepszy jest cienka bibułka, ale do wzorów do pikowania  to  zupełnie się nie nadaje .
Wzory do pikowania zaczęłam nanosić najpierw przez kalkę Burdy , później przez specjalny plastik z dziurkami  ,oba sposoby może są dobre ale to jeszcze nie było to co mi się podobało.
Znalazłam mój własny wynalazek który w tej chwili używam bardzo często i może komuś się przyda ten mój pomysł.Pomysł przeszedł mi do głowy po tym jak kupiłam takie plastikowe formy,można z nich wyczarować na materiale rożne wzory geometryczne później się pikuje czy ręcznie czy maszyna jak kto woli.Zbieram wszystkie plastikowe opakowania które maja choć trochę płaskiej powierzchni która może się przydać do wycięcia wzorów tak jak widać na zdjęciu 


i z takich właśnie plastikowych opakowań wycinam wzory do pikowania czy szablony do małych dekoracyjnych rzeczy, czy wzory do aplikacji tutaj przykład kilku wycinanek


tutaj przykład wzoru dyni , nie wzięłam żadnej bibułki wolałam właśnie wziąć plastik i wyciąć z niego wzór  wiadomo najczęściej plastik jest przezroczysty ,rzadko  się zdarza aby opakowania były kolorowe ,wiec na razie nic oryginalnego nie wymyśliłam aby każda cześć była widoczna  po prostu nakleiłam taśmę klejącą taka która stosuje się do malowania ram okiennych może później wymyśle jeszcze coś innego.14 komentarzy:

 1. ja takie formy zaczęłam wycinać z plastikowych teczek biurowych - zniszczonych na tyle że było wstyd z nimi do ludzi, a na małe formy w sam raz.

  OdpowiedzUsuń
 2. tez dobre :-D,a te teczki to jaki kolor bo jak masz przezroczysty plastik to łatwo przekalkować,a jak inny kolor to tylko odrysować z już wyciętej formy .

  OdpowiedzUsuń
 3. teczki raczej są półprzezroczyste lub nieprzezroczyste wcale. Ale ten plastik jest zazwyczaj mocny i trwały :)więc coś za coś :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dzięki,jak będę miała takie teczki to tez ich nie wyrzucę :-D ,wszystko się może przydać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawe szablony posiadasz w swojej kolekcji

  OdpowiedzUsuń
 6. Swietny pomysl z tym plastykiem, brawo!:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hi,
  I like your blog, is beautiful!!!!
  Kisses from Brazil.
  jud-artes

  OdpowiedzUsuń
 8. Aga jak się jest fanem patchworkowym to wszystko się może przydać co pomaga w szyciu :-D

  Dagmara dzięki :-)))

  Jud hi
  thank you very much and thank you for your visit :-))))

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystko się może przydać! :)))

  OdpowiedzUsuń
 10. What a wonderful idea!! Recycling at its best!!

  OdpowiedzUsuń
 11. oh yeah you're right Lori and thanks for visit :-))

  OdpowiedzUsuń
 12. Super pomysł:)) ja robiłam z brystolu,ale ani to trwałe ,ani wygodne."Kupuję" twój pomysł:))))

  OdpowiedzUsuń
 13. Helenko kupuj kupuj bardzo proszę :-)

  OdpowiedzUsuń